Książka “Którędy do Yellowstone?” to idealny prezent dla najmłodszych. Dlaczego możemy powiedzieć to z pełnym przekonaniem? Dzieci dzisiaj szybko się nudzą. Zewsząd są bombardowane obrazami i dźwiękami przez co zwykłe zabawki czy książki nie są dla nich zbyt atrakcyjne lub maluchy nie potrafią się na nich wystarczająco długo skoncentrować. A przecież jako rodzice chcemy dla nich tego, co najlepsze. Pragniemy, żeby nie tylko rozwijały się fizycznie i zdrowo jadły, ale też poszerzały swoją wiedzę na temat otaczającego świata. Dlatego wspaniałą alternatywą do bajek i elektronicznych gadżetów są książki stworzone z myślą o najmłodszych.

Niezwykła podróż

Od lat autorzy komiksów Aleksandra i Daniel Mizielińscy ułatwiają rodzicom i dzieciom zaszczepić miłość do wiedzy. Pomagają nie tylko poznać ciekawe miejsca na świecie i ich kulturę. W bardzo ciekawy wizualnie sposób przedstawiają najmłodszym liczby, litery, świat podwodny, podziemny, kosmos i tajemnice ludzkiego ciała. Tym razem zabierają nas w podróż do ośmiu niezwykłych parków narodowych. Będziemy mogli zachwycić się dzikimi zwierzętami, ich zwyczajami i środowiskiem. Odwiedzimy m.in rodzimą Puszczę Białowieską, chiński Park Narodowy Jiuzhaigou, Park Narodowy w Indonezji i tytułowy Park Yellowstone.

Przygoda

Trzeba zaznaczyć, że wiedza zawarta w albumie nie przypomina tej encyklopedycznej lecz jest podana w bardzo przystępnej formie. Bohaterami opowieści są nieśmiały żubr Kuba i przebojowa wiewiórka Ula, przyjaciele z Białowieskiego Parku. Po otrzymaniu tajemniczego listu wybierają się w pełną przygód podróż po najciekawszych zakątkach ziemi. Czego tym razem się dowiemy dzięki ich relacjom? Możemy liczyć na odpowiedź na frapujące pytania:

  • co żubr ma wspólnego z bizonem?
  • jak podróżuje lodowiec?
  • dlaczego wilki są potrzebne?
  • jak zwierzęta sobie radzą z upałami afrykańskiej pustyni a jak z mrozami Arktyki?
  • skąd się wzięły nieloty w Nowej Zelandii?
  • na czym polega noc polarna?
  • dlaczego panda musi ciągle jeść?

Dobry wybór dla twojego dziecka

Komiks oprócz wciągającej fabuły i wartościowych informacji o świecie zwierząt przyciąga humorem i oczywiście świetnie wykonanymi ilustracjami. Efektowne plansze edukacyjne pomagają jeszcze lepiej przyswoić sobie wiedzę przez młodszych i starszych czytelników. Śmiało można powiedzieć, że książka “Którędy do Yellowstone?” gwarantuje wartościową zabawę najmłodszym oraz satysfakcję ich rodzicom. Pomaga zrozumieć przyrodę, co ułatwia nauczenie dzieci szacunku do środowiska oraz właściwego dbania o nie. To także niezwykle ważne w naszych czasach.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com;