Przyglądając się dzisiejszym czasom trudno orzec jakie rzeczy są tak naprawdę dla nas bardzo ważne. Dla większości z nas na pewno będą to pieniądze. Tak, niestety żyjemy w takich czasach, że pieniądze wzięły górę nad pewnymi wartościami, jak miłość, wiara. Czasem zapominamy o swojej rodzinie. Na szczęście jednak w porę przychodzi otrzeźwienie, dzięki czemu jesteśmy w stanie powiedzieć stop i zwracamy uwagę na to co najcenniejsze. Jeżeli jednak stoimy na rozdrożu życiowym i zastanawiamy się nad tym co ważne, to być może słowa biskupa Grzegorza Rysia nam w tym pomogą. Na rynku ukazała się właśnie jego książka pt.”O rzeczach ważnych“.

Co jest dla mnie ważne?

Ta książka w porę pomoże nam uświadomić sobie co jest naprawdę dla nas ważne. Warto czasem stanąć na chwilę i pomyśleć nad całym swoim życiem, nad tym co aktualnie robimy i w jakim momencie życia właśnie się znajdujemy. Aczkolwiek bardzo dużo miejsca w tej książce autor poświęca samemu Bogu. Razem z biskupem Grzegorzem Rysiem możemy zastanowić się nad tym jak wygląda kościół katolicki w Polsce? Czy obecne czasy to dla nas swoisty test na wiarę? Czy będziemy w stanie się z nim zmierzyć? Wiele się dzieje, wiele się mówi o polskich duchownych i nie tylko. Popełniają się różnych, często karygodnych czynów. Jednak nie zapominajmy przy tym o naszej wierze, która jest tutaj najistotniejszym elementem. Dodatkowo metropolita łódzki pochyla się również nad innymi ważnymi dla nas aspektami, jaką jest chociażby rosnąca agresja publiczna. Jak sobie z nią radzić? Autor tej książki zwraca nam uwagę, że czasem trzeba wyciągnąć rękę i powiedzieć zwykłe ale jakże cudowne słowo “przepraszam”, które jest w stanie pokonać najtwardsze mury.

Rzeczy dla nas bardzo ważne

O rzeczach ważnych” to zbiór nauczania metropolity łódzkiego, jakie wygłosił on w latach 2017 – 2019. Co miał nam jeszcze do powiedzenia w tych niełatwych czasach jakie nastąpiły dla kościoła katolickiego? Warto zastanowić się również nad tym, czy prawdziwa miłość jest możliwa. Tak, w ustach księża takie słowa mogą brzmieć jak jakiś cudowny matrix, który nie ma możliwości spełnienia. Jednak nawet biskup ma coś do powiedzenia na takie właśnie tematy. Co dokładnie? Tego dowiemy się już z jego książki, która w 2020 roku ukazała się na rynku literackim. “Wygląda na to, że dzisiaj w Polsce nikt tej wiary nie ma! Słucham odpowiedzi na pytanie: czy coś się w Polsce zmieni? Odpowiedzi padają dwie: nic się nie zmieni, albo zmieni się na trzy dni! ” – czy to jednak prawda? Czy nasz kraj nie ma szansy na to, aby wierzyć w to co już od dawna wierzy?

Cover obraz autorstwa freepik - www.freepik.com