Obecnie wiele seriali powstało na podstawie książki. Przykładem tego może być chociażby doskonale znany nam polski “Wiedźmin”. Pomimo ekranizacji kinowej, która już wiele lat temu ukazała się z Michałem Żebrowskim w roli głównej, teraz na Netflixie możemy oglądać seriali, którego scenariusz powstał w oparciu o książkę Andrzeja Sapkowskiego. Są jednak seriale, które pomimo swojej sławy już od wielu lat nie są kręcone. To jednak nie przeszkadza w tym, aby stare odcinki oglądać na nowo. To również nie przeszkadza temu, aby tworzyć nowe książki na ich kanwie. Oto właśnie pokusiła się Sarah Rees Brennan. 26 lutego na rynku ukaże się jej książka “Córka chaosu #sabrina2“.

Przygody czarownicy

W latach 90tych bardzo dużą popularnością cieszył się serial “Sabrina, nastoletnia czarownica”. Wiele młodych dziewczyn bardzo chętnie znalazłoby się na miejscu głównej bohaterki, która dowiedziała się, że jest młodą czarownicą. Żyjąc pod jednym dachem z dwoma ciotkami – Zeldą i Hildą – uczyła się tajemnej sztuki czarowania. Przy czym musiała pozostać jak najnormalniejszą osobą, bo nie zapominajmy nadal chodziła do zwykłej szkoły, gdzie miała swoją przyjaciółkę i chłopaka Harveya. Oni oczywiście nic nie wiedzieli o tym kim tak naprawdę jest Sabrina. Czy było to łatwe zadanie do wykonania? To już powie nam serial. Teraz jednak wracamy do książki, gdzie Sabrina Spellman musi porzucić naukę w Baxter High. Z ciężkim sercem zostawia swoich przyjaciół. Do tego nic nie wyjaśniając musi porzucić Harveya. Nie może nic nikomu powiedzieć, że oto otwierają się przed nią drzwi Akademii Sztuk Niewidzialnych, gdzie od tej pory będzie kontynuowała naukę.

Nowe przygody


To nowy początek w jej życiu. Sabrina obiecała swojej ciotce Zeldzie, że będzie to okres, kiedy przestanie się pakować w kłopoty. Jednak, czy jest to możliwe. Oczywiście, że nie, jeżeli chodzi o Sabrinę. Podczas stosowania magii w celu ocalenia życia koleżanki Roz coś idzie nie tak po jej myśli. W efekcie swoich działań Sabrina przywołuje ducha, który przynosi ciągle pecha. Jakie będą konsekwencje jej działań? Można się tego łatwo domyślić. Sabrina czuje, że potrzebna jest jej pomoc o którą prosi dwie osoby Nicka Scratcha i Prudence. Nick uważany jest w szkole za największego przystojniaka i prymusa. Ona jest najbardziej bezlitosną wiedźmą w całej szkole. Czy przy ich pomocy uda się Sabrinie opanować chaos, jaki wywołała? Czy nauka w takiej Akademii okaże się czymś dobrym dla Sabriny? Tego dowiemy się z książki “Córka chaosu #sabrina2“. Kto lubił ten serial, ten na pewno doskonale spędzi czas z książką w ręce.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com